GPS monitoring

Ferguson FMB920 moduł GPS do monitoringu pojazdów.

Systemu monitorowania pojazdów znajdują wiele zastosowań tak dla użytkowników firmowych jak i prywatnych. W firmie to zastosowania głównie kontrolujące pracę kierowców, przedstawicieli handlowych  i innych użytkowników aut służbowych lub wypozyczonych.  Systemy komputerowe wspierają zarządzanie flotą, rozliczenia kosztów czy tzw kilometrówki.  W rozwiązaniach prywatnych to najczęściej zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą czy elementy kontroli rodzicielskiej ale tez możliwość  uzyskania pomocy w razie wypadku/kolizji.

Ferguson FB920 to zestaw składający się z modułu podłączonego do instalacji elektrycznej pojazdu oraz aplikacji . Komunikacja odbywa się za pośrednictwem wbudowanej karty SIM połączonej na stałe z serwerem, z którym komunikuje się aplikacja. Może on być montowany we wszystkich pojazdach posiadających wewnętrzną instalacje elektryczną, takich jak samochody, motocykle, ciężarówki, autobusy, quady, łodzie.

Umożliwia zdalny monitoring pojazdów wraz z zaawansowanymi funkcjami wykorzystywany zarówno w pojazdach tak prywatnych jak i służbowych. Obsługiwane jest przez darmową mobilną aplikacje.

Dzięki montażowi bezpośrednio do instalacji samochodu posiada funkcje niedostępne dla popularnych urządzeń podłączanych do gniazda OBDII jak zdalna blokada zapłonu czy dyskretne śledzenie pojazdu.

 

Dostępne są różnorodne funkcje zależne od wybranego abonamentu (najniższy od 3 zł/msc) min.:

  • śledzenie w czasie rzeczywistym – umożliwia kontrole położenia pojazdu  np. pracownika ,dziecka lub pojazdu użyczonego osobie trzeciej..
  • aktualna prędkość – możliwość kontroli stylu jazdy, weryfikacji przekroczeń prędkości itp
  • raportowanie przekroczeń zadanej prędkości – możliwość samodzielnego ustalenia górnego limitu prędkości dla np. samochodu służbowego lub jako element kontroli rodzicielskiej dla mnie j doświadczonych kierowców
  • alarm kradzieżowy – system informuje o zmianie położenia pojazdu – tzw. alarm o możliwej kradzieży – możliwość przekazania służbom bieżącego położenia pojazdu.
  • kontrola zasilania akumulatora – informuje o stanie akumulatora.
  • alarm odcięcia zasilania – zabezpiecza przed próbą oszukania systemu poprzez odpięcie akumulatora, ponieważ moduł ma wbudowaną baterie zapewniająca rezerwowe zasilanie.
  • zdalne odcięcie zapłonu – w przypadku kradzieży lub przywłaszczenia pojazdu możliwe jest zdalne odcięcie zapłonu, – jeśli funkcja zostanie uruchomiona w trakcie jazdy – system aktywuje się po zatrzymaniu pojazdu.
  • historia tras – w zależności od wybranego abonamentu na serwerach jest przechowywana historia tras dostępna poprzez dedykowana stronę www wykorzystywana również do zarządzania flota pojazdów. Narzędzie jest niezastąpione przy rozliczeniu użycia służbowego/ prywatnego pojazdów i rozliczenia kosztów ich użytkowania.
  • powiadomienie o możliwości wypadku – wbudowany czujnik przeciążeniowy informuje wybrane osoby o możliwości wystąpienia kolizji/ wypadku.

Wybrane funkcjonalności oprogramowania Car Assistant:


System jest stale połączony poprzez wbudowaną karte sim bez opłat za transfer na terenie UE.

Parametry techniczne:

GSM:
Quad-band 850/900/1800/1900 MHz
GPRS klasa 12 (do 240 kbps) SMS (tekst/dane)
SMS (tekst/dane)

GNSS:
Śledzenie: 33/99 kanały
Czułość -165 dBM
Gorący start <1s
Ciepły start <25s
Zimny start <35s
Protokół NMEA-183
GPS:, GLONASS, GALILEO, BEIDOU, SBAS, QZSS, DGPS
Dokładność <3m

Interfejs:
1 wejście cyfrowe
1 wejście analogowe
1 cyfrowe wyjście NO (podłączanie zewnętrznych przekaźników, diody LED, brzęczyka itp.)
Akcelerometr
Zasilanie 10~30 VDC
Zintegrowana bateria podtrzymująca 170 mAh Li-Ion 3.7 V (0.63 Wh)
Wewnętrzna antena GSM o wysokim zysku
Wewnętrzna antena GNSS o wysokim zysku
Wymiary: L(79mm)x W(43mm)x H(12mm)
2 diody LED stanu urządzenia
Temperatura pracy: -40 °C to +85 °C
Wilgotność: 5% to 95%
IP54