Seminaria i szkolenia

 • Seminaria techniczne (kliknij aby rozwinąć)

  Przy współpracy ze Snap-on Diagnostics i jego dystrybutorami w Polsce organizowane są cykle seminariów technicznych o diagnostyce pojazdów samochodowych.

  Seminaria skierowane są do właścicieli warsztatów i pracowników, którzy z racji prowadzonej działalności wykonuja prace diagnostyczne i naprawcze w pojazdach wyposażonych w pokładowe systemy elektroniczne zarządzajace poszczególnymi systemami.

  Aktualnie przygotowane są następujące tematy:
  1: Naprawa pojazdów z wykorzystaniem funkcji diagnostycznych elektronicznych systemów sterowania
  2: Wykorzystanie testerów diagnostycznych do obsługi serwisowej oraz czynności naprawczych w pojazdach.
  3: Weryfikacja usterek z zastosowaniem diagnostyki równoległej oraz analizy parametrów pracy.
  4: Technologia nowoczesnych silników benzynowych

  5: Testowanie układu Common Rail na przykładzie silnika M9R

  6: Diagnostyka silników diesla z normą emisji EURO6 na przykładzie jednostki 1,6 R9M TYP 2


  Każde seminarium składa się z części teoretycznej opisujacej budowę, elemnty składowe, zależności i założenia omawianych zagadnień oraz części praktycznej obrazujacej konkretne zasotosowania testerów diagnostycznych i sposoby przeprowadzania określonych procedur.

  Aby dowiedzieć się szczegółów na temat seminariów skontaktuj sie z najbliższym dystrybutorem urzadzeń Snap-on Diagnostics.

 • Szkolenia (klknij aby rozwinąć)

  Diagnostyka pojazdowa jest procesem złożonym. Powstanie diagnostyki szeregowej z zastosowaniem skanera diagnostycznego niewątpliwie ułatwiło i przyspieszyło proces diagnozy i naprawy. Jednakże z uwagi na konstrukcję i zasadę działania systemu diagnostycznego całkowite opieranie się na generowanych kodach usterek podobnie, jak rezygnacja z klasycznych narzędzi diagnostycznych takich, jak multimetr, oscyloskop, pompka podciśnienia czy analizator spalin może być zgubne.Innym problemem jest mnogość pokutujących mitów i nieporozumień związanych diagnostyką szeregową.

  Dlatego, regularny udział pracowników w szkoleniach dających dostęp do najnowszych technologii powinien być podstawą funkcjonowania każdego warsztatu. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na szkolenia pracowników, firma Multi-Mark diagnostics przygotowała cykl zajęć z zakresu diagnostyki samochodowej:

  Podstawy diagnostyki z użyciem testera: wykorzystanie kodów usterek i analiza wartości parametrów bieżących w praktyce, Studium przypadków i metody klasyfikacji przyczyn i skutków przy użyciu graficznej prezentacji danych. Diagnostyka szeregowa: Wykorzystanie testów i procedur diagnostycznych w procesie naprawy, Zaawansowane metody adaptacji, konfiguracji i kalibracji elementów czujnikowych i podzespołów wykonawczych

  Diagnostyka równoległa: Wykorzystanie oscyloskopu i multimetru w procesie diagnostycznym. Bazy wiedzy i sygnały wzorcowe. Magistrale komunikacyjne w pojazdach - rola i sposoby diagnozowania usterek. Szkolenia podzielono na część teoretyczną oraz zajęcia praktyczne w warsztacie samochodowym.

  Celem uzyskania szczegółowych informacji należy kontaktować się z Multi-Mark diagnostics:
  e-mail pomoc@multi-mark.pl
  tel. +48 123452235